اظهار نظر مدیرمسوول نشر چشمه درباره حکم هیات تجدید نظر

مدیرمسوول نشر چشمه در پی اعلام رای هیات بررسی تخلفات ناشران گفت: از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، دبیر و دیگر اعضای محترم هیات تجدیدنظر بررسی تخلفات ناشران سپاسگزارم که با رای خود به تعلیق نشر چشمه پایان دادند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)،‌ حسن کیائیان به دنبال انتشار رای هیات تجدید نظر یادداشتی منتشر کرد و در آن گفت: سپاسگزارم از دبیر و دیگر اعضای محترم هیات تجدیدنظر بررسی تخلفات ناشران که با رای خود به تعلیق نشر چشمه پایان دادند و همچنین جناب آقای جنتی وزیر محترم و جناب آقای دکتر صالحی معاونت محترم فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که با درایت خود زمینه‌ساز هدایت پرونده نشر چشمه در مسیر قانونی و بررسی عادلانه آن شدند.

وی در ادامه بیان کرد: از رییس، دبیر و دیگر اعضای هیات مدیره اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران، روزنامه‌نگاران شریف رسانه‌ها، دوستان بزرگوارم، همکاران ناشر و کتابفروشم نیز به دلیل تلاش‌ها و همراهی‌های‌شان سپاسگزارم.  از صاحبان قلمی که در این مدت با وجود اتمام نسخ کتاب‌هایشان بیشتر نگران ما بودند تا خود، پوزش می‌خواهم و تشکر می‌کنم.

کیائیان اظهار کرد: در این چند ماهی که از تصدی‌گری دولت جدید می‌گذرد، شاهد اقداماتی در راستای تسهیل فعالیت‌های فرهنگی‌ بوده‌ام. عقل و انصاف حکم می‌کند که ضمن اذعانِ به این حسن نیتی که در رفتار مسوولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیده شده، بکوشیم تا تعامل حاصله را پاس داشته و به سهم خود بر دامنه‌ آن بیفزاییم.

براساس رای هیات‌ تجدیدنظر بررسی تخلفات ناشران تعلیق نشر چشمه 24 ماه بوده است که پس از انقضای آن با احتساب مدت سپری شده می‌تواند فعالیت خود را از سر بگیرد